Çin'in yoksullukla mücadele neticeleri BM'de tanıtıldı

2019-07-03 16:45:09

Birleşmiş Milletler (BM) Viyana Ofisi'nde dün Çin'in maddi olmayan kültürel miraslarını ve Çin'in etnik bölgelerine yönelik yoksullukla mücadele çalışmalarından elde edilen neticeleri tanıtmayı amaçlayan bir sergi düzenlendi.

Çin Ulusal Etnik İşler Komisyonu, Çin'in BM Viyana Ofisi Daimi Temsilciliği, BM Sanayi Kalkınma Örgütü, Viyana BM Çince Derneği tarafından ortaklaşa organize edilen sergide, kadim İpek Yolu güzergahında bulunan 13 Çin eyaletinin maddi olmayan kültürel miras projeleri ve bu bölgelerdeki yoksullukla mücadele çalışmalarından elde edilen neticeler gösterildi.

Çin Ulusal Etnik İşler Komisyonu Başkan Yardımcısı Liu Hui serginin açılış töreninde yaptığı konuşmada, İpek Yolu'nun kültürel çekiciliğini gösteren bir pencere olarak bu serginin aynı zamanda Çin'in yoksullukla mücadele deneyimlerini tanıtan bir platform olduğunu ifade etti. Çin'in BM başta olmak üzere tüm uluslararası kuruluşlar ve diğer ülkelerle birlikte çeşitli kültürel mirasların korunması ve yoksullukla mücadele işbirliğinin yapılması için çaba göstermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor