Çin Başbakanı Li Keqiang, Klaus Schwab'la görüştü

2019-07-01 20:02:16 CRI

Çin Başbakanı Li Keqiang, Dalian kentinde düzenlenen Yaz Davos Forumu'na katılan Dünya Ekonomik Forumu Kurucusu ve Başkanı Klaus Schwab'la bir araya geldi.

Li Keqiang, görüşmede Çin'in Dünya Ekonomik Forumu'yla ortaklık ilişkisini derinleştirerek, birçok platformdaki işbirliğini genişletmeye hazır olduğunu belirtti.

Yeni sanayi devriminin doğurduğu fırsatları yakalamanın önemine işaret eden Başbakan Li, Yaz Davos Forumu'nun seviyesinin yükseltilmesi, çok taraflılık ve serbest ticaretin ortaklaşa korunması, açık ve kapsayıcı dünya ekonomisinin savunulması gerektiğini vurguladı.

Dünya Ekonomik Forumu'nun sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşılması için çaba harcadığını belirten Klaus Schwab, Çin'le işbirliğini yeni bir düzeye taşımayı arzuladıklarını ifade etti.

Schwab, Çin'in kalkınmasına daha iyi hizmet vermeye de hazır olduklarını dile getirdi.

Başbakan Li Keqiang, aynı gün Gürcistan Başbakanı Mamuka Bakhtadze ve Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ile de ikili görüşmeler yaptı.

Yaz Davos Forumu, 1-3 Temmuz günlerinde Çin'in Dalian kentinde düzenleniyor. “Liderlik 4.0: Küreselleşmenin Yeni Döneminde Başarmak” temasını taşıyan foruma yaklaşık 100 ülke ve bölgenin siyaset ve ticaret çevrelerinden liderler, akademisyenler ve temsilciler olmak üzere 2 binden fazla kişi katılıyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor