Xi'den Çin-Afrika Ekonomi ve Ticaret Fuarı'na tebrik

2019-06-27 15:10:47 CRI

İlk Çin-Afrika Ekonomi ve Ticaret Fuarı, Hunan eyaletinin Changsha kentinde başladı. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, fuarın açılış törenine bir kutlama mesajı gönderdi.


Xi mesajında, Çin ile Afrika'nın ortak kader ve ortak yol paylaşan iyi dost ve kardeşler olduğunu belirtti.


Xi, iki tarafın, çağın akımına ve kendi gelişme ihtiyaçlarına uyarak, uzun zamandır eşitlik ve karşılıklı yarar temelinde somut işbirliği yürüttüğünü ve gözle görülür başarılar elde ettiğini söyledi. Xi, söz konusu işbirliği sonuçlarının her iki tarafın halklarına yarar getirdiğini kaydetti.


Geçen Eylül ayında düzenlenen Çin-Afrika Forumu Beijing Zirvesi'nde söz konusu fuarın düzenlenmesinin ilan edildiğini hatırlatan Xi, bu adımla iki taraf arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğinin geliştirilmesi için bir platform oluşturmayı amaçladıklarına işaret etti.


Xi, ilk Çin Afrika Ekonomi ve Ticaret Fuarı'nda Çin ile Afrika ülkelerinin hükümetleri, yerel yönetimleri, düşünce kuruluşları, işletmeleri ve finans organları gibi tarafların güçlerini birleştirerek, işbirliği planlarını görüşeceğini aktardı.


Xi, fuarda, Çin-Afrika İşbirliği Forumu Beijing Zirvesi sonuçlarının yerine getirilmesi çerçevesinde yeni işbirliği yolları keşfedilmesini, işbirliği büyüme noktaları yaratılmasını, Çin-Afrika ekonomik ve ticari işbirliğinin bir üst düzeye taşınmasını temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor