Wang Qishan, Bakü İnsani Forum Beijing Toplantısı'na katılanları kabul etti

2019-06-26 10:26:58 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Wang Qishan dün, başkent Beijing'de Bakü Uluslararası İnsani Forum Beijing Üst Düzey Toplantısı'na katılan yabancı temsilcileri kabul etti.


Wang Qishan, dünyada birçok ulusun acı ve parlak geçmişe sahip olduğuna dikkat çekerek, insanlık medeniyetinin farklı medeniyetler arasında iletişim, aktarım ve gelişim gerçekleştirilmesiyle ortaklaşa oluşturulduğunu kaydetti.


5 bin yıllık medeniyete sahip olan Çin ulusunun rüyasının, yüce kalkınmanın yeniden gerçekleştirilmesi olduğuna işaret eden Wang, Çin'in kalkınmasının dünyanın gelişimiyle yakından ilişkili olduğunu kaydetti. Wang, günümüz dünyasının karşı karşıya kaldığı sorunların küreselleşme sürecinde dengesiz kalkınma ile ilgili olduğunu ifade etti.


Çin'in kendi sorunlarına odaklanarak, kalkınmadaki dengesizlik ve yetersizlik sorunlarını çözmeye çalıştığını aktaran Wang, ekonomideki nitelikli büyümeyi hızlandırarak, ülkenin gelişimiyle dünyaya yarar sağlamak için çabaladıklarını belirtti.


Toplantıya katılan yabancı temsilcilerden Letonya eski Devlet Başkanı Vaira Vike-Freiberga ise, Çin Halk Cumhuriyeti'nin kurulmasından bu yana geçen 70 yıl içinde büyük başarılar elde ederek, uluslararası işlerde olumlu rol oynadığını ve Kuşak ve Yol inisiyatifinin derin etkiler getirdiğini dile getirdi.


Vaira Vike-Freiberga, Çin'le birlikte çok taraflılığı ortaklaşa savunmaya ve dünyanın barış ile refahına katkılarda bulunmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor