Çin ile Türkiye askeri işbirliğini görüştü

2019-06-19 11:29:14

Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Savunma Bakanı Wei Fenghe ile Türk Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz dün, Beijing'de bir araya geldi.

Wei Fenghe görüşmede, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ikili stratejik işbirliği ilişkilerinin istikrarlı şekilde geliştirildiğini belirtti. Wei, iki ordu arasındaki ilişkilerin de sorunsuz şekilde pekiştirildiğini ve iki hava kuvvetleri arasındaki yakın temaslar ile işbirliğinin muhafaza edildiğini belirtti.

Çin'in Türkiye ile beraber iki ülkenin liderleri arasında daha önce varılan önemli anlaşmaları kararlılıkla hayata geçirmeye hazır olduğunun altını çizen Wei, ülkenin güvenliğini ilgilendiren konularda karşılıklı destek sağlamayı temenni ettiklerini kaydetti.

Wei, Türkiye'yle birlikte ayrıca, her alanı kapsayan temasları pekiştirmeyi, somut işbirliğini derinleştirmeyi ve iki ordu arasındaki işbirliği ilişkilerini sürekli ilerletmeyi arzuladıklarını ifade etti.

Hasan Küçükakyüz ise, iki ülkenin orduları arasındaki işbirliğini yeni bir düzeye taşımak için her alanı kapsayan temas ve işbirliğini pekiştirmeye hazır olduklarını vurguladı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor