Xi'den Changning'deki deprem için talimat

2019-06-18 19:57:47

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, dün akşam şiddetli depremle sarsılan Changning'de yardım çalışmalarının iyi organize edilmesi talimatını verdi.

Sichuan eyaletine bağlı Yibin kentinin Changning ilçesinde dün 22.55'te 6,0 şiddetinde deprem meydana geldi. Şu ana kadar depremde 13 kişinin yaşamını yitirdiği ve 158 kişinin yaralandığı belirtildi.

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri, Merkezi Askeri Komisyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Xi Jinping, deprem bölgesine yardım çalışmalarının iyi organize edilerek ölü ve yaralı sayısının artmaması için arama ve kurtarma çalışmalarına öncelik verilmesini istedi.

Afetzedelerin barınma ihtiyaçlarının bir an önce karşılanması gerektiğini belirten Xi Jinping afet bölgesindeki elektrik, ulaşım ve haberleşme gibi hizmetlerin mümkün olduğunca hızla normale döndürülmesi talimatını verdi.

Son günlerde Çin'in bazı bölgelerinde şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarına da değinen Xi, ilgili birimlerin söz konusu bölgelerdeki arama kurtarma çalışmalarını en iyi şekilde yerine getirerek halkın can ve mal güvenliğini teminat altına almalarını söyledi.

Aynı gün Çin Başbakanı Li Keqiang da deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarının titizlikle yapılması talimatını verdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor