10. Çin-İngiltere Ekonomik ve Finansal Diyaloğu düzenlendi

2019-06-18 10:13:58

10. Çin-İngiltere Ekonomik ve Finansal Diyaloğu (EFD) dün, Londra'da Çin Başbakan Yardımcısı Hu Chunhua ve İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond'un ortak başkanlığında düzenlendi.

Hu Chunhua konuşmasında, Çin ve İngiltere'nin 2015'te 21. yüzyıla yönelik küresel kapsamlı ortaklık kurduğunu ve Çin-İngiltere ilişkilerinin “altın çağı”nı başlattığını hatırlattı.

İki tarafın Kuşak ve Yol kapsamındaki işbirliğini artırması, makro politikaların eşgüdümünü sıkılaştırması ve ticaret, yatırım ile finans alanlarındaki işbirliğini genişletmesi gerektiğini dile getiren Hu Chunhua, Çin ile İngiltere'nin küresel ekonomi yönetişimini iyileştirmesi ve ikili ilişkilere yeni motivasyon katması gerektiğine işaret etti.

Philip Hammond ise, ilk EFD'in düzenlenmesinden bu yana iki tarafın stratejik kenetlenme ve somut işbirliğini artırarak, zengin kazançlar elde ettiğini ifade etti.

Kuşak ve Yol işbirliğinde özel avantaja sahip olduklarını belirten Philip Hammond, Çin'le ticaret, yatırım, finans ve enerji gibi alanlardaki işbirliğini yükseltmek ve çok taraflılığı ortaklaşa korumak istediklerini kaydetti.

Diyalogda, makro ekonomik durum, küresel ekonomi yönetişimi, ticari yatırımlar, büyük projelerde işbirliği ile finansal reform ve finans piyasasının gelişmesi gibi konular ele alındı.

Hu Chunhua, diyaloğun ardından İngiltere Başbakanı Theresa May ile bir araya geldi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor