Küba: ABD, çok taraflılığın önüne geçemez

2019-06-02 15:12:11

Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodríguez Parrilla, ABD'nin süregelen çok taraflılık eğilimini durduramayacağını ifade etti.

28-30 Mayıs günlerinde Çin'e resmi ziyarette bulunan Bruno Rodríguez Parrilla, basına verdiği demeçte “Tek taraflılıkta ısrar eden ABD, süregelen çok taraflılık eğiliminin önüne geçemez, dünyanın çok kutuplaşma ve demokratikleşme eğilimlerini de engelleyemez.” dedi.

Bruno Rodríguez Parrilla, ABD'nin, aralarında Çin'in de bulunduğu birkaç ülkeye gümrük tarifesi getirmek gibi tek taraflı tedbirler almasına şiddetle karşı çıktıklarını vurguladı. ABD hükümetinin saldırgan politikalarının uluslararası barış ve güvenliğe tehdit oluşturduğunu kaydeden Küba Dışişleri Bakanı, bunun gelişmekte olan ülkelere karşı da adaletsiz bir tutum olduğunu söyledi.

Washington tarafından Çinli şirket Huawei'e uygulanan kısıtlama kararının da şaşırtıcı olduğuna işaret eden Bruno Rodríguez, Küba'nın Çin'i tamamen desteklediğini vurguladı. Çinli teknolojilere yüzde yüz güvendiklerini dile getiren Bakan Bruno Rodríguez, Küba piyasasının Huawei ve ZTE gibi Çinli şirketlere açık olduğunu söyledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor