Huawei'den Afrika Birliği'ne teknoloji desteği

2019-06-02 15:02:25 CRI

Çinli telekomünikasyon şirketi Huawei ile Afrika Birliği arasında telekomünikasyon teknolojileri alanında bir mutabakat zaptı imzalandı.

Afrika Birliği'nin Addis Ababa'daki merkezinde imzalanan mutabakat zaptının, iki tarafın, geniş bant, nesnelerin interneti, bulut bilişim, 5G ve yapay zekâ gibi farklı bilgi ve iletişim teknolojileri alanlarındaki işbirliğini güçlendireceği belirtildi.

Mutabakat zaptının, Huawei ve Afrika Birliği arasında daha yakın işbirliği ve bilgi alışverişi kurulmasını amaçladığı öğrenildi.

İki tarafın, ayrıca Afrika'daki yerli yetenekleri kullanarak ve gençlere telekomünikasyon alanında bilgi ve beceri desteği sağlayarak, yerel istihdam fırsatlarını artırma yönünde çaba harcayacağı belirtildi.

Uluslararası danışmanlık firması Deloitte'nin yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre, dünyadaki en önemli mobil iletişim piyasalarından olan Afrika kıtasında yaşayan 660 milyon kişi 2020 yılına kadar akıllı telefon sahibi olacak.

Mobil operatörleri derneği GSMA'nın araştırmasına göre ise 2023 yılı sonu itibarıyla Afrikalıların yüzde 50'si akıllı telefon kullanmaya başlayacak.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor