İlk Çin-Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Fuarı Ningbo'da düzenlenecek

2019-05-29 20:10:34

Birinci Çin-Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Fuarı ve Uluslararası Tüketici Ürünleri Fuarı'nın 8-12 Haziran günleri arasında Zhejiang eyaletinin Ningbo kentinde düzenleneceği açıklandı.


Çin Ticaret Bakan Yardımcısı Li Chenggang, bugün Beijing'de yapılan basın toplantısında söz konusu fuarlarla ilgili bilgi verdi.


Teması “Kapsayıcı İşbirliğinin Derinleştirilmesi, Karşılıklı Yarar ve Kazan-Kazan İçin Birlikte Çalışılması” olarak belirlenen fuarların konuk ülkeleri Slovakya ve Litvanya.


Verilere göre, Çin ile Orta ve Doğu Avrupa'nın 16 ülkesi arasındaki ticaret hacmi geçen yıl 2011'e kıyasla yüzde 55'in üzerinde bir artış göstererek 82,2 milyar ABD Doları olarak gerçekleşti. Özellikle, Çin'in Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinden yaptığı ithalat, 2011 yılına göre yüzde 80'den fazla arttı, karşılıklı yatırımlar büyümeye devam etti. Ayrıca Avrupa'da altyapı tesislerinin inşası da sorunsuz bir şekilde yürütülüyor.


Bakan Yardımcısı Li, bu yıl Yunanistan'ın, Çin-Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri işbirliğine katılmasıyla “16 + 1'in” resmen “17 + 1 işbirliğine” dönüştüğünü söyledi.


Li Chenggang, Çin'in "17 + 1 işbirliği"nin kalitesini ve verimliliğini artırmak için Orta ve Doğu Avrupa ülkeleriyle birlikte çalışmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor