“ABD'nin Huawei'ye yasakları, Amerikan çiftçileri zora sokuyor”

2019-05-27 19:04:08 CRI

“ABD'nin Huawei'ye yasakları, Amerikan çiftçileri zora sokuyor”

Çin Dışişleri'nden ABD'li çiftçilerin Huawei'ye yönelik yasaklardan olumsuz etkilendiğine dair haberle ilgili olarak “Çinli çiftçiler ABD'li meslektaşlarını çok iyi anlıyor, ancak bunun sorumlusu Çin değil.” açıklaması geldi.

New York Times'ın önceki günkü manşet konusu Huawei idi. ABD'nin Huawei'ye yönelik kısıtlamalarının ülkenin kırsal kesimlerindeki telekomünikasyon altyapısı inşasının yarıda kalmasına neden olduğu belirtilen makalede, ABD'li çiftçilerin ana probleminin dış dünya ile zamanında bağlantı kuramamak olduğu bildirildi.

Makalede ayrıca ABD hükümetinin Huawei'e yönelik kısıtlamaları artırmasının Amerikan çiftçilere felaket üstüne felaket getirdiği değerlendirildi.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang, bugün konuya ilişkin açıklamasında, Çinli çiftçilerin, ABD'li meslektaşlarının karşı karşıya geldiği zorlukları çok iyi anladıklarını, ancak bu durumun sorumlusunun Çin olmadığını dile getirdi.

Sözcü Lu, New York Times'ın makalesinde beyan edildiği üzere Washington'ın Huawei'ye yönelik “nihai limitte baskı ve karışıklık çıkarma” yöntemlerinin ABD'li iş dünyası ve tüketicilere zarar verdiğine dikkat çekti.

Lu,Washington'ın Huawei'ye baskı uygulamak için güçlü deliller veya gerekçeler ortaya koyamadığını, dolayısıyla ABD içinde bu baskılara karşı çıkan seslerin giderek yükselmesinin şaşılası bir durum olmadığını kaydetti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor