“Çinli ve yabancı sermayeli işletmeler aynı muameleyi görecek”

2019-05-23 19:47:27 CRI

Çin Başbakanı Li Keqiang, Çinli ve yabancı sermayeli işletmelere daima eşit muamele göstereceklerini ve adil rekabet ile işbirliğini teşvik ederek ticari ortamı sürekli iyileştireceklerini söyledi.

Li Keqiang, başkent Beijing'de Singapur Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Heng Swee Keat ile bir araya geldi.

Çin'in dışa açılma uygulamalarının Çin halkına yarar getirdiği gibi, dünyanın kalkınması için de dev fırsatlar yarattığına dikkat çeken Li, Çin'in kapısının dışa daha da açılacağını ve Singapur dahil diğer ülkelerin işletmelerinin Çin'e yatırımlarını genişletmesini beklediklerini kaydetti.

Li, Singapur'la birlikte uluslararası kurallara dayalı serbest ticareti koruyarak, bölge ile dünyanın barış ve kalkınmasını hızlandırmaya hazır olduklarını söyledi.

Çin-Singapur ilişkilerinin gelişim eğiliminin iyi olduğuna işaret eden Li, kendileriyle üst düzey temasları sürdürerek, Kuşak ve Yol inisiyatifinin Singapur'un kalkınma stratejisiyle daha iyi şekilde kenetlenmesini sağlamayı umduklarını aktardı. Li, iki ülke arasında başbakan yardımcısı düzeyindeki ikili işbirliği mekanizmasını daha iyi bir şekilde sürdürmeye hazır olduklarını ifade etti.

Li ayrıca, iki ülke arasında ticaret, yatırım, finans ve akıllı kent alanlarındaki işbirliğinin derinlemesine geliştirilmesinin yanı sıra, ikili ilişkiler ile işbirliğinin yeni bir seviyeye taşınmasının önemine vurgu yaptı.

Heng Swee Keat ise, önümüzdeki yıl iki ülke arasında diplomatik ilişki kuruluşunun 30. yıldönümünün kutlanacağını hatırlatarak, Çin'le üst düzey temasları güçlendirip her alanı kapsayan somut işbirliğini derinleştirmeyi arzuladıklarını kaydetti. Singapurlu lider, ikili ilişkileri üst düzeye taşımaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor