Ren Zhengfei: Temel ve mesleki eğitime daha büyük önem verilmeli

2019-05-22 19:24:15 CRI

Huawei şirketinin kurucusu ve CEO'su Ren Zhengfei, temel eğitimin yanı sıra mesleki eğitime da daha büyük önem verilmesi gerektiğini belirtti.

Ren Zhengfei, Çin Medya Grubu'na verdiği özel mülakatta, çocukların bir ülkenin geleceği olduğuna işaret ederek, temel eğitimin yanı sıra mesleki eğitime de daha büyük önem verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Ren, “Eğitime bugünden itibaren daha fazla ilgi gösterilerek, kırsal bölgelerde yaşayan çocukların 20-30 yıl sonra master veya doktora eğitimi alması sağlanırsa, ülkenin inovasyon alanında daha fazla başarı kazanmasına ve yeni bir gelecek yaratmasına güç katılabilir” şeklinde konuştu

Toplumun yapay zekaya dayalı bir yöne ilerlediğine dikkat çeken Ren, Huawei'de üretim hatlarının tamamen otomatik olduğunu ve insan gücü kullanılmadığını, bu durumda düşük eğitim seviyesine sahip birinin işçi olma fırsatına bile sahip olmadığını dile getirdi. Ren, ülkelerin de bu yöne gelişmesi gerektiğini, aksi takdirde herhangi bir rekabet gücüne sahip olamayacaklarını aktardı.

Dışa kapalı bir ülkenin geleceği olmayacağına işaret eden Ren, dışa açılmanın temelinde yatan iki faktörün de güçlü bir beden ve yüksek eğitim seviyesi olduğunun altını çizdi.
Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor