CDAC'nin açılışı naklen yayınlanacak

2019-05-14 11:32:18 CRI

Çin'in başkenti Beijing'de yarın başlayacak Asya Medeniyetler Diyaloğu Konferansı'nın (CDAC) açılışı, Çin Medya Grubu'na bağlı Çin Uluslararası Radyosu tarafından Çince ve İngilizce dillerinde naklen yayınlanacak.

Çin'in ev sahipliğinde gerçekleşecek CDAC, yarın Beijing'de başlayacak. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping açılışta hazır bulunup, bir konuşma yapacak ve ilgili etkinliklere katılacak.

Konferansa Kamboçya, Yunanistan, Singapur, Sri Lanka, Ermenistan gibi ülkelerin devlet ve hükümet başkanları ile Moğolistan lideri ve UNESCO gibi uluslararası örgütlerden yetkililer katılacak. Asya'nın 47 ülkesi ile dünyanın diğer bölgelerinden ülkelerin temsilcileri de ilgili faaliyetlere iştirak edecek.

Konferansın açılışı, Çin Medya Grubu'na (CMG) bağlı Çin Uluslararası Radyosu (CRI) tarafından Çince ve İngilizce dillerinde naklen yayınlanacak.

Öte yandan açılış, aralarında Türkçe'nin de bulunduğu 23 Asya dili olmak üzere toplam 44 dilde, CRI online ile diğer mobil uygulamaların yanı sıra, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları aracılığıyla canlı olarak aktarılacak.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor