Wang Yang, Tibet konulu sergiyi gezdi

2019-05-06 18:40:20 CRI

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi ve Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi Başkanı Wang Yang, dün Beijing'de bulunan Tibet Kültür Müzesi'ni ziyaret ederek, Tibet'te demokratik reformun 60. yıldönümü konulu özel sergiyi gezdi.

Wang Yang, 60 sene önce teokratik-feodal köle sisteminin kaldırılmasının, Tibet tarihindeki en yüce, en derin ve en ileri nitelikteki sosyal devrim olduğuna işaret etti.

Tibet'in sosyal üretkenliğinin arttığını, yaşam standartlarının yükseldiğini, geleneksel kültürün ve din özgürlüğünün etkili şekilde korunduğunu söyleyen Wang, büyük mücadelelerin neticesinde elde edilen bugünkü durumun kıymetinin bilinmesi gerektiğini vurguladı.

Wang, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in ileri sürdüğü Yeni Dönemde Çin'e Özgü Sosyalizm Düşüncesi'nin önderliğinde Tibet'in refahı, kalkınması, kalıcı istikrarı ve güvenliğinin desteklenerek bölgede yaşayan bütün etnik gruplara mensup vatandaşlara daha büyük mutluluk sağlanması gerektiğinin altını çizdi.

500'den fazla resim, 48 eşyanın bulunduğu sergide Tibet'te son 60 senede kaydedilen dikkate değer ekonomik ve sosyal başarılar, multimedya gibi teknolojik yöntemlerle yansıtılıyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor