Ban Ki-moon: Çin'in hava kirliliğiyle mücadele önemleri güçlü ve etkili

2019-05-03 16:36:40 CRI

Eski Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Çin'in hava kirliliğiyle mücadele alanında aldığı önlemlerin güçlü ve etkili olduğunu belirtti.

Ban Ki-moon dün, Seul'de yaptığı konuşmada, Çin'in son yıllarda hava kirliliği ve çevre korumanın önemini kabul ettiğini ve Paris İklim Anlaşması'na katıldığını belirtti.

Çin hükümetinin hava kirliliğiyle mücadele yolunda, çok sayıda eski teknolojili aracın hurdaya alınması ve çevreyi ağır derecede kirleten fabrikaların kapatılması gibi güçlü önlemler aldığını aktaran Ban Ki-moon, bu önlemlerin artık etkili sonuçlar vermeye başladığını ifade etti.

Ban Ki-moon, Güney Kore hükümetinin hava kirliliğiyle mücadele alanında bazı önlemler hayata geçirdiğini ve bunun güzel bir başlangıç olduğunu vurgulayarak, Güney Kore'nin bu anlamda Çin'in deneyimlerinden faydalanması gerektiğini kaydetti.

Güney Kore'nin hava kirliliğiyle mücadele organı niteliğindeki “Ulusal İklim ve Çevre Konferansı” 29 Nisan'da kuruldu. Bu organının başkanı görevine getirilen Ban Ki-moon, siyasi partilere, sanayiye ve diğer çevrelere hükümetle işbirliği yapma ve halka da sera gazı emisyonlarını azaltma çağrısında bulundu.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor