“Sri Lanka'daki saldırılarda 6 Çinli hayatını kaybetti” 

2019-05-01 15:32:33 CRI

Çin'in Kolombo Büyükelçiliği tarafından dün yapılan açıklamada, Sri Lanka'da 21 Nisan'da meydana gelen saldırılarda 6 Çin vatandaşının hayatını kaybettiği ve 5 Çin vatandaşının yaralandığı belirtildi.


Sri Lanka'nın birçok bölgesinde 21 Nisan'daki Paskalya ayinleri sırasında gerçekleşen saldırılarda hayatını kaybeden Çin vatandaşlarının kimlikleri belirlendi.


Çin'in Kolombo Büyükelçiliği, Çin ve Sri Lanka makamlarının ortak çabalarıyla, patlamalarda hayatını kaybeden Çin vatandaşlarının kimliğinin doğrulandığını açıkladı. Büyükelçilik, saldırılarda 6 Çin vatandaşının yaşamını yitirdiğini ve 5 Çin vatandaşının yaralandığını kaydetti.


Öte yandan, yaralılar tedavilerini sürdürmek amacıyla Çin'e geri döndü.


Sri Lanka'da 21 Nisan'da, Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayini sırasında Kochchikade'deki St. Anthony's, Katana'daki St. Sebastian ve Batticaloa'daki Meryem Ana kiliseleri ile başkent Kolombo'daki beş yıldızlı Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar düzenlenmişti. Bu saldırıların ardından başkent Kolombo'nun banliyöleri Dehiwala'daki konukevi yakınında ve Dematogoda'da üst geçit yakınında patlamalar olmuştu. 
Sri Lanka makamları, saldırılarda 253 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.  Olayın ardından Çin'in Kolombo Büyükelçiliği de acil durum planı başlatmıştı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor