Çin, mesleki eğitime desteği arttırıyor

2019-05-01 15:12:00 CRI

Çin, iş gücünün niteliğini ve iş kurma becerisini geliştirmek için İşsizlik Sigortası Fonu bakiyesinden 100 milyar yuan kullanacak.

Karar, Başbakan Li Keqiang başkanlığındaki Çin Devlet Konseyi’nin dünkü icra toplantısında alındı. Toplantıda, çeşitli mesleki becerilerin yetkinliğini geliştirmek ve istihdamı arttırmak amacıyla bu yıl mesleki okul kayıtlarının 1 milyon arttırılması için bir uygulama planı da kabul edildi.

Toplantıda, ÇKP Merkez Komitesi Ekonomi Çalışmaları Toplantısı’nda yapılan düzenlemelere ve Başbakan Li Keqiang tarafından Mart ayında sunulan Hükümet Çalışma Raporu’nda belirlenen hedeflere göre, istihdama öncelik politikasının, makro ekonomik politikaların önemli bir parçası olduğuna işaret edildi. Konseyin toplantısında, bu yıl ekonominin rasyonel bir seviyede seyretmesini muhafaza edebilmek için yeteri istihdam gerçekleştirilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Toplantıda ayrıca, mesleki beceri eğitiminin boyutunun genişletilmesinin ve mesleki okul kayıtlarının arttırılmasının, hem istihdamdaki istikrarı koruyacağı hem de nitelikli gelişmeye önemli destek sağlayacağı belirtildi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor