Xi, Laoslu öğrenciler ve öğretmenlerin mektubuna cevap yazdı

2019-04-30 19:29:54 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Nongping Köyü Çin-Laos Dostluk İlkokulu'ndaki öğrenci ve öğretmenlerin mektubuna yazdığı cevapta, kendilerinin Çin-Laos dostluğunu aktarmasını temenni ettiğini belirtti.

Xi, cevabında, “Mektubunuzdan, Kuşak ve Yol inşasının okulunuza, memleketinize, öğreniminize ve yaşamınıza birçok olumlu değişiklik getirdiğini öğrendim. Halkın yaşamını ilgilendiren alanlardaki işbirliğinin güçlendirilmesi ve iki ülkenin Kuşak ve Yol çerçevesinde kurduğu işbirliğinin derinleştirilmesi, Çin-Laos kader ortaklığı inşasının önemli kısımlarını oluşturuyor. Çin ile Laos arasında işbirliğinin güçlendirilmesi ve daha fazla işbirliği projesinin hayata geçirilmesi, yaşamımıza daha fazla mutluluk katacak. Çocukların derslerini iyi çalışarak, bir an önce ülkenin kalkınmasının en büyük destekçileri olmasını ve Çin ile Laos arasındaki dostluğu diğer nesillere aktarmasını umuyorum. Nongping Köyü İlkokulu'na başarılar diliyorum. Ayrıca, Çin-Laos treniyle Beijing'e gelmenizi de dört gözle bekliyorum.” ifadesine yer verdi.

Laos'taki Nongping Köyü Çin-Laos Dostluk İlkokulu'nun bütün öğrencileri ve öğretmenleri kısa bir süre önce, Xi Jinping'e mektup yazarak, okul inşasında verdiği destekler için Çin'e teşekkür etmişti.

Okul, 2012 yılında Çin'in yardımıyla inşa edilmişti. Çin inşaatın ardından, okula gönüllü öğretmenler göndermenin yanı sıra, okul için araç-gereçler de temin ediyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor