Xi'nin yeşil kalkınma mesajı, uluslararası arenada geniş yankı uyandırdı

2019-04-30 10:02:58

2019 Beijing Uluslararası Bahçecilik Fuarı (EXPO 2019) önceki gün başladı. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in fuarın açılış töreninde ekolojik medeniyet inşasına ve yeşil kalkınmaya vurgu yaptığı konuşması, uluslararası arenada geniş yankı uyandırdı.


Uluslararası Bahçecilik Üreticileri Derneği Başkanı Bernard Ostrom basına verdiği demeçte, Çin'in yeşil kalkınma alanında diğer ülkelere örnek olan birçok uygulamayı başlattığına işaret ederek EXPO 2019'un tüm dünya ülkelerini bir araya getirdiğini kaydetti. Ostrom, EXPO 2019'un düzenlenmesiyle birlikte çevre koruma meselesine daha çok dikkat çekileceğine, fuarın halkın güzel yaşamı kucaklamasını hızlandıracağına inandıklarını belirtti.


Rusya Bilimler Akademisi Uzakdoğu Enstitüsü Uzmanı Igor Ushakov, son yıllarda Çin'in çevreyi ve ekolojik dengeyi koruma çalışmalarında gözle görülür başarılar kaydettiğini vurgulayarak Çin'in ekolojik medeniyet inşası için harcadığı çabaların daha çok ülke tarafından takdirle karşılandığını belirtti.


Singapur Longus Enstitüsü Genel Yöneticisi Koh Chin Yee dünyanın ikinci büyük ekonomisi olarak Çin'in son yıllarda ekolojiyi ve çevreyi koruma çabalarına öncülük ettiğine işaret ederek, Çin'in deneyimlerinin gerek gelişmiş ülkeler gerekse gelişmekte olan ülkeler için değerli olduğunu ifade etti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor