“Çin ile El Salvador'un diplomatik ilişki kurması doğru bir seçim”

2019-04-30 09:42:56 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, tarihin, Çin ile El Salvador arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının doğru bir seçim olduğunu kanıtlayacağını söyledi.

El Salvador'un Çin'deki Büyükelçiliği'nin açılış töreni dün başkent Beijing'de yapıldı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.  

Sözcü Geng, geçen yılın ağustos ayında Çin ile El Salvador arasında “Tek Çin” ilkesi temelinde diplomatik ilişkilerin kurularak ikili ilişkilerde yeni bir sayfa açıldığını hatırlattı.

İki ülke arasında diplomatik ilişkilerin tesisinden bu yana ticaret, yatırım, altyapı tesislerinin inşası, tarım, bilim, teknoloji, kültür, eğitim ve turizm gibi alanlarda somut işbirliği yapıldığına işaret eden Çinli Sözcü, bunun, El Salvador'un ekonomik ve toplumsal gelişmesine önemli fırsatlar ve parlak bir gelecek sağladığını ifade etti.

El Salvador'un Çin'deki Büyükelçiliği'nin açılmasıyla, iki ülkenin siyasi merkezlerini birbirine bağlayan bir dostluk köprüsünün kurulduğunu kaydeden Geng, Çin'in, El Salvador ile her alanı kapsayan iletişim ve işbirliğini güçlendirmek için çaba harcayacağını belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor