Ekonomik ve ticari işbirliği bölgeleri paylaşılmalı

2019-04-25 20:10:01 CRI

2. Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu kapsamında yurt dışındaki ekonomik ve ticari işbirliği bölgeleri adlı alt forum bugün düzenlendi.

Çin Ticaret Bakan Yardımcısı Qian Keming, forumda yaptığı konuşmada, yurt dışındaki ekonomik ve ticari işbirliği bölgelerinin dış yatırım işbirliğinin inovasyon modeli olarak Kuşak ve Yol'un ortaklaşa inşasında bir örnek oluşturduğunu kaydetti.

Ekonomik ve ticari işbirliği bölgesinin el ele vererek inşa edilmesi, ekonominin dışa açık ve kapsayıcı bir şekilde gelişmesinin hızlandırılması, birçok ülkenin fikir birliği haline geldi.

Qian Keming, yaptığı konuşmada, ekonomik ve ticari işbirliği bölgesinin bir ülkenin tek başına faydalandığı “bir dilim pasta” olmadığını, herkesin paylaştığı bir “kek” olduğunu söyledi.

2018 yılı sonuna kadar, Kuşak ve Yol güzergâhındaki dış ekonomik ve ticari işbirliği bölgeleri 2,4 milyar dolarlık vergi ödeyerek 270 bin istihdam olanağı yarattı.

Çin, tüm ülkelere işbirliği alanlarını genişletip işbirliği kanallarında inovasyon yapması, işbirliği bölgelerini insanlığın çıkar ortaklığı ve kader ortaklığının oluşturulması için önemli bir platform haline getirmesi çağrısında bulundu.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor