Noyan Rona: Türkiye, Kuşak ve Yol'a aktif şekilde katılmalı

2019-04-25 11:34:57 CRI

Kuşak ve Yol İşletmeciler Konferansı'na katılan Garanti Bankası Shanghai Temsilcisi Noyan Rona, konferansın İpek Yolu güzergahındaki ülkeler arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğini derinleştirmek açısından büyük önem taşıdığını söyledi.


Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu kapsamında ilk defa düzenlenen Kuşak ve Yol İşletmeciler Konferansı Beijing'de başladı. Konferans, ilgili ülkelerin sanayi ve ticaret alanlarındaki işbirliğini pekiştirmek için bir platform sağlamayı hedefliyor.


Noyan Rona, dün toplantıyla ilgili olarak CRI muhabirine verdiği demeçte, İlk liderler toplantısında, böyle bir düzenleme yapılmamıştı. Dolayısıyla ilk liderler zirvesi, daha makro, daha global ve Kuşak ve Yol projesinin geleceğine veya geleceğini kuvvetlendirmeye yönelik siyasi iradenin belirtilmesi açısından önemli oldu. İkinci liderler zirvesinde peşine böyle bir CEO toplantısı konulması, bence artık projenin daha somut projelerle destekleneceği ve güzergah üzerindeki ülkeler arasında ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel alanlardaki iletişimin de öne çıkacağı ve somut adımların atılmasına yönelik bir başlangıç olarak görüyorum ve çok önemsiyoruz biz bunu. Biz de beklentiler içerisindeyiz.” şeklinde konuştu.


Rona, Türkiye'nin inisiyatif güzergahındaki önemli bir ülke olarak, ülkenin siyaset, ekonomi, kültür ve turizm gibi alanlarına yeni bir dinamizm sağlamak üzere Kuşak ve Yol inşasına kapsamlı ve aktif şekilde katılması gerektiğini dile getirdi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor