Kuşak ve Yol önerileri raporu yayımlandı

2019-04-25 10:18:42 CRI

Kuşak ve Yol projesi ile Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu hakkındaki araştırmalar ve önerilere dair bir rapor yayımlandı.


Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu Danışma Komitesi tarafından dün yayınlanan raporda, Kuşak ve Yol işbirliğinin bağlanırlığı güçlendirme ve dünya ekonomisinin büyümesini hızlandırma konusundaki önemine vurgu yapıldı.


Raporda, söz konusu işbirliğinin 2030 Sürdürülebilir Gelişme Gündemi'nin yerine getirilmesini ilerletmede oynadığı olumlu rol ve gelecek dönemdeki ağırlık alanları ile gelişme yönü hakkındaki araştırma sonuçlarına yer verildi.


Raporda ayrıca, çok taraflılığın desteklenmesi, açık dünya ekonomisi inşa edilmesi, bağlanırlığın pekiştirilmesi, somut işbirliğinin hızlandırılması, Kuşak ve Yol markasının oluşturulması ve forum mekanizması inşasının güçlendirilmesi gibi konulara yönelik öneriler de ileri sürüldü.


Geçen yıl kurulan Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu Danışma Komitesi, ilgili ülkelerin emekli politikacıları, uluslararası örgütlerden yetkililer, iş insanları ile ilgili alanlarda tanınmış uzmanlar gibi uluslararası arenada etkili isimlerden oluşuyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor