Xi Jinping'den BRSN kuruluşuna tebrik mesajı

2019-04-24 14:59:42 CRI

Kuşak ve Yol Araştırmaları Komitesi (BRSN) kuruldu. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, kuruluş vesilesiyle düzenlenen törene bir tebrik mesajı gönderdi.


Xi mesajında, Kuşak ve Yol inisiyatifinin Çin'de başladığını, ancak dünyaya ait olduğunu belirterek, tüm tarafların ortak çabaları sayesinde Kuşak ve Yol'un dışa açık ve kapsayıcı bir uluslararası işbirliği platformu ve gözde bir küresel kamu ürünü haline geldiğini söyledi.


Düşünce kuruluşlarının Kuşak ve Yol inşasında önemli bir güç olduğuna dikkat çeken Xi, düşünce kuruluşları arasında temas ve işbirliğinin ilerletilmesinin, taraflar arasındaki karşılıklı güvenin derinleşmesine, fikir birliği oluşturulmasına ve Kuşak ve Yol inşasının daha yüksek seviyeye taşınmasına yararlı olacağını dile getirdi.


Xi, BRSN'nin kurulmasının, fikir alışverişinde bulunma ve politika oluşturma hizmetleri konusunda bütün ülkelerin düşünce kuruluşlarına önemli bir platform sağladığını vurguladı.


Xi, BRSN'nin akademik temasları derinleştirerek, daha fazla yüksek nitelikli araştırma sonuçları elde etmesini ve inisiyatif ile insanlık için kader ortaklığı inşasının ilerletilmesine katkıda bulunmasını arzuladığını dile getirdi.
  

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor