5G+4K teknolojisi uluslararası forumu

2019-04-22 19:54:21

2. Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu kapsamındaki İletişimde 5G+4K Teknolojisi Uluslararası Forumu bugün Beijing'de düzenlendi.

Foruma 25 ülke ve bölgeden 150'den fazla temsilci katıldı.

Bu temsilciler arasında İpek Yolu TV Uluslararası İşbirliği Topluluğu'na üye ülkelerden yetkililer, Kuşak ve Yol inşasına katılan ülkelerdeki medya kuruluşları, telekomünikasyon operatörleri ve ar-ge işletmelerinden temsilciler yer alıyor.

2. Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu kapsamında gerçekleştirilen İletişimde 5G+4K Teknolojisi Uluslararası Forumunda, internet çağında yüksek teknolojilerin desteğiyle iletişimde yenilik yapılması, derin entegrasyonun gerçekleştirilmesi gibi konular ele alındı.

Çin Medya Grubu Başkanı Sheng Haixiong, grubun 5G çağındaki fırsatlardan yararlanarak kritik teknolojileri geliştirmeye odaklandığını ve 5G+4K+AI stratejisini saptandığını belirtti.

Sheng, Kuşak ve Yol inşasındaki hikâyeleri ilgili ülkelerle birlikte en iyi şekilde anlatmaya, farklı kültürler arasında etkileşime katkı sağlamaya hazır olduklarını dile getirdi.

Huawei ve Sony şirketlerinden teknoloji uzmanları ve birçok ülkenin medya kuruluşu yetkilileri forumda konuşmalar yaptı.

Forumda İpek Yolu TV Uluslararası İşbirliği Topluluğu'nun işbirliğiyle çekilen 100 bölümlük Chang'an'dan Roma'ya belgesel filmi de gösterildi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor