Çin'in 5G teknolojisine destek arttı

2019-04-18 19:33:02 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang, giderek artan sayıda ülkenin Çinli teknoloji şirketlerinin 5G inşasına katılmasına tarafsız olarak baktığını söyledi.

Lu Kang, bugün Beijing'de düzenlenen olağan basın toplantısında, birçok ülkenin kendi menfaatlerine uygun politikaları gerçekler temelinde bağımsız olarak seçebildiğini, adil ve ayrımcılıktan uzak piyasa ortamını korumak için çaba harcadığını kaydetti.

Almanya Federal Ağ İdaresi Başkanı Jochen Homann kısa süre önce verdiği demeçte, ABD'nin Avrupa ülkelerine Huawei şirketiyle işbirliği yapmama çağrısında bulunmasına rağmen Huawei dâhil herhangi bir tedarikçinin piyasadan dışlanmasının yanlış olduğunu belirtti.

Belçika Ağ Güvenliği Merkezi Sözcüsü de şu ana kadar Huawei'nin donanım ve teknoloji endekslerinde casusluk unsurlarına rastlanmadığını ifade etti.

Lu Kang, gazetecilerin konuyla ilgili sorularına şu yanıtı verdi:

“Bir süredir giderek artan sayıda şirket Çin'in teknoloji firmalarının 5G inşasına katılmalarına tarafsız yaklaşmaktadır. Bu durum, dünyadaki pek çok ülkenin kendi menfaatlerine uygun politikaları gerçekler temelinde bağımsız olarak belirleyebildiğine, adil ve ayrımcılıktan uzak piyasa ortamını korumaya çalıştığına işaret ediyor. İlgili ülkelerin Çinli şirketlere eşit muamele göstermelerini ümit ediyoruz.”


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor