Perinçek: Kuşak ve Yol forumu tarihî öneme sahip

2019-04-17 19:12:30

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, nisan ayının sonunda Çin'in başkenti Beijing'de düzenlenecek 2. Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu'nun tarihî öneme sahip küresel bir buluşma olacağını belirtti.

Doğu Perinçek, Çin Uluslararası Radyosu Türkçe Servisi'ne yaptığı özel açıklamada, günümüzde dünyanın birçok belirsizlik ve sınamayla karşı karşıya bulunduğuna işaret ederek, insanların barış, huzur ve çifte kazanca dayalı yeni bir dünya düzeni oluşturulmasını içtenlikle istediklerini kaydetti.

Yeni dünya düzeninin oluşturulmasında Çin'in yeri doldurulamaz bir rol oynadığına dikkat çeken Perinçek, bu nedenle Çin'in evsahipliğinde düzenlenecek 2. Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu'nun tarihî bir önem taşıdığını söyledi. Perinçek, barış, özgürlük ve işbirliği arayışındaki halkları bir araya getirecek forumun, küresel işbirliği için yeni bir platform oluşturacağını ifade etti.

Kadim İpek Yolu'nun iki ucunda yer alan Çin ile Türkiye'nin geçmişten beri yoğun ekonomik ve kültürel temaslarda bulunduklarına dikkat çeken Perinçek, söz konusu forumun Çin-Türkiye işbirliğini daha da derinleştirerek iki halk arasındaki dostluğu pekiştireceğini söyledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor