Çin-Singapur Sanayi Bölgesi'nin 25. yıldönümü

2019-04-12 17:27:11 CRI

Çin Başbakanı Li Keqiang ve Singapurlu mevkidaşı Lee Hsien Loong, Çin-Singapur Suzhou Sanayi Bölgesi'nin kuruluşunun 25. yıldönümü vesilesiyle karşılıklı kutlama mesajları gönderdi.

Li Keqiang mesajında, Suzhou Sanayi Bölgesi'nin reformların derinleştirilmesine ve dışa açılmaya büyük bir cesaretle öncülük ettiğini belirtti.

Li, uluslararası ileri teknoloji ve yönetim deneyimlerini ithal etmenin yanı sıra, inovasyonu aktif şekilde hızlandıran Suzhou Sanayi Bölgesi'nin atılım niteliğinde ilerlemeler kaydettiğine ve Çin ile Singapur arasındaki karşılıklı yarara dayalı işbirliğini ilerletmede önemli rol oynadığına işaret etti.

Li, Suzhou Sanayi Bölgesi'nin kendi avantajlarıyla ticaret ortamını daha da iyileştirmesini; uluslararası ekonomik ve teknolojik işbirliğini hızlandırarak, bilimsel ve teknolojik inovasyon gücünü sürekli yükseltmesini; birinci sınıf yüksek teknoloji sanayi bölgesi olma yolunda ilerlemesini ve ülkenin nitelikli gelişimini hızlandırmak için daha büyük katkıda bulunmasını beklediğini ifade etti.

Lee Hsien Loong ise, Suzhou Sanayi Bölgesi'nin başarısının Singapur ile Çin arasındaki sıkı işbirliğini yansıttığını dile getirdi.

Singapurlu Başbakan ayrıca, bölgenin iki ülke arasındaki işbirliğini derinleştirmede öncülük rolünü sürdürmesini umduğunu dile getirdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor