“Uluslararası toplum Çin ekonomisine güveniyor”

2019-04-11 20:08:41 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang, IMF'nin Çin'in ekonomik büyümesine yönelik beklentisini yükseltmesinin, uluslararası toplumun Çin ekonomisinin orta ve yüksek hızla büyümeyi sürdürmesine duyduğu kesin güvenin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Lu Kang, günlük olağan basın toplantısında, Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından önceki gün yayınlanan Dünya Ekonomik Görünüm Raporu'na ilişkin değerlendirmede bulundu.

Lu, “IMF'nin bu yıl ikinci defa küresel ekonomik büyüme beklentisini indirmesi, küresel ekonominin karşılaştığı gerileme baskısının arttığını gösteriyor. Bu koşulda Çin ekonomisi ise, genel olarak istikrarlı şekilde ilerliyor ve olumlu eğilimi sürdürüyor. Dış ortamda belirsiz ve istikrarsız unsurlar bulunmasına rağmen, Çin ekonomisinin uzun vadede olumlu gelişme eğilimi değişmedi. Çin ekonomisinin gelişmesindeki büyük direnç ve derin potansiyel özellikleri de aynı kaldı.” ifadesini kullandı.

IMF, bu yıla ait küresel büyüme beklentisini yüzde 3,5'ten yüzde 3,3'e indirdi. IMF ayrıca, Çin'in bu yılki büyüme hızı beklentisini de Ocak'taki tahminden 0,1 puan arttırarak, yüzde 6,3'e yükseltti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor