Çin ve İngiltere yeşil finans işbirliğini sürdürüyor

2019-04-10 20:12:26 CRI

Londra Yeşil Finans İnisiyatifi Başkanı Roger Gifford, Çin ile İngiltere'nin ortaklaşa açıkladığı “Kuşak ve Yol Yeşil Yatırım İlkeleri Bildirisi”nin iki taraf arasındaki yeşil finans işbirliğine önderlik ettiğini belirtti.


Roger Gifford kısa süre önce yaptığı açıklamada, Çin Finans Birliği Yeşil Finans Komitesi ile Londra Yeşil Finans İnisiyatifi tarafından geçen yıl Aralık ayında yayınlanan “Kuşak ve Yol Yeşil Yatırım İlkeleri Bildirisi”nin işleyişi hakkında değerlendirmede bulundu.


Roger Gifford, bildirinin uygulanmaya başladığı zamandan bu yana, Çin ile İngiltere arasındaki finansal işbirliği mekanizmasına büyük destek sunduğunu ve iki taraf arasındaki yeşil finans işbirliğine önderlik ettiğini söyledi.


Gifford, bildirinin sadece iki ülke hükümetleri arasındaki Kuşak ve Yol işbirliğine yönlendirici ilkeler sunmakla kalmayıp, ilgili sektör ve işletmelere büyük fırsatlar getirdiğine işaret etti.


İngiltere hükümetinin Kuşak ve Yol Özel Elçisi Douglas Flint ise, İngiliz işletmelerin deneyimlerinin, Çinli işletmelere Kuşak ve Yol projelerinin yeşil ve sürdürülebilir kalkınması konusunda uzun vadeli ve profesyonel rehberlik yapabileceğini dile getirdi.


Flint, “Çin ve İngiltere'nin işbirliği yoluyla yeşil finans inşasını ilerletmesi, hem Kuşak ve Yol projelerinin ekonomik verimlerini koruyabilir, hem de ekolojik ortamın gelişme sürecini etkileyecek olumsuz faktörler yaratılmasını engelleyebilir” diye konuştu.


 

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor