Xi'den “Çin-Pasifik Ada Ülkeleri Turizm Yılı”na tebrik

2019-04-01 15:04:50 CRI

2019 Çin-Pasifik Ada Ülkeleri Turizm Yılı etkinliği Samoa'nın başkenti Apia'da başladı. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping açılış törenine bir tebrik mesajı gönderdi.

Xi mesajında, Çin ve Pasifik ada ülkeleri halkları arasındaki dostluğun uzun bir geçmişe dayandığını belirterek, iki tarafın birbirine daima saygı gösteren ve dürüst davranan iyi dostlar olduğunu belirtti.

Xi, “Pasifik ada ülkeleri liderleriyle Kasım 2018'de, Papua Yeni Gine'de görüşmüştük. İki taraf arasındaki ilişkilerin karşılıklı saygı ve ortak kalkınmaya dayalı kapsamlı stratejik ortaklık ilişkisi seviyesine yükseltilmesi konusunda uzlaşmıştık. Bu karar, Çin ile Pasifik ada ülkeleri arasındaki ilişkilerde bir yeni sayfa açtı.” ifadesini kullandı.

2019 Çin-Pasifik Ada Ülkeleri Turizm Yılı etkinliğinin kendisi ile Pasifik ada ülkelerinin liderleri arasında Papua Yeni Gine görüşmesinde varılan önemli fikir birliği olduğunu vurgulayan Xi, iki tarafın bu fırsatla kültür ve personel iletişimini genişleteceğine işaret etti.

Xi ayrıca, iki taraf arasında somut işbirliğinin ilerletilmesini, karşılıklı anlayışın derinleştirilmesini ve Çin halkı ile Pasifik ada ülkeleri halklarına daha fazla fayda getirilmesini umduğunu kaydetti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor