Asya'nın medya temsilcileri, Bo'ao'da ileri yayın teknolojilerini deneyimledi

2019-03-30 18:33:45

Bo'ao Asya Forumu kapsamında dün Çin'in Hainan eyaletinin Bo'ao kasabasında "Asya Medya İşbirliği Toplantısı" düzenlendi.


Toplantıda Türkiye dâhil 20 Asya ülkesinden gelen medya ve internet endüstrisi temsilcileri "kapsamlı medya çağında uluslararası tanıtım" konusunu ele aldı.


Katılımcılar toplantının ardından Çin Medya Grubu'nun Bo'ao Asya Forumu'ndaki standını da ziyaret ederek 5G, 4K, VR (sanal gerçeklik) ve AI (yapay zekâ) gibi yeni medya teknolojileri hakkında bilgi aldı.


VR gözlüğünü deneyen temsilciler, Çin Medya Grubu tarafından hazırlanan “VR ile Bo'ao'yu Gezelim” adlı programa hayran kaldıklarını ifade ettiler.


Singapur'un önde gelen yayın kuruluşlarından Linhe Zaobao gazetesinin Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Han Yonghong verdiği demeçte, “'VR ile Bo'ao'yu Gezelim' programı harika. VR'ın gelecekte kaçınılamaz bir şekilde medyada hâkim teknoloji olacağına inanıyorum.” diye konuştu. 


Birleşik Arap Emirlikleri'nde yayın yapan Al Ain News haber sitesinin üst düzey yetkililerinden Hani Simo ise “Bo'ao'da gördüğüm yeni teknolojilerle araçlar, medya kuruluşlarının inovasyonu için büyük önem taşıyor. Bu teknolojiler, yayın misyonlarımızı tamamlamamıza büyük oranda yardımcı olacak; ayrıca izleyicilerimize daha güzel bir deneyim sunacağız. ” ifadelerini kullandı.      


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor