ÇKP’den parti inşasının ilerletilmesi çağrısı

2019-03-29 20:54:38 CRI

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Ofisi, merkezi kuruluşlar ile devlet kuruluşlarında “partinin inşasının” ilerletilmesine dair bir genelge yayımladı.

Parti inşasının ilerletilmesindeki gereksinimler ile bazı temel ilkelere yer verilen genelgede, “Yeni dönemde parti inşasına dair büyük yeni projenin ileriye taşınmasına merkezi kuruluşlar ile devlet kuruşları öncülük yaparak örnek oluşturmalı” ifadesi kullanıldı.

Merkezi kuruluşlar ile devlet kuruluşlarının ÇKP'nin siyasi inşasına öncelik vererek, Xi Jinping'in Yeni Dönemde Çin'e Özgü Sosyalizm Düşüncesi'nin çalışılması ve uygulanmasına öncülük etmeleri çağrısı yapılan genelgede, taban düzeyinde parti örgütlenmesinde kapsamlı ilerleme sağlanması için çaba harcanmasının önemine vurgu yapıldı. Genelgede, disiplinin artırılması ve uygunsuz çalışma tarzlarıyla mücadele edilmesi gerektiği de belirtildi.

ÇKP'nin kitlesel çalışmalarının kalitesinin artırılmasının önemine işaret edilen genelgede, merkezi kuruluşlar ile devlet kuruluşlarında parti inşasında liderlik rolünün güçlendirilmesi gerektiğinin altı çizildi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor