Deniz ekonomisinin ulusal ekonomiye katkısı %10

2019-03-28 11:33:44

2019 Bo'ao Asya Forumu kapsamında düzenlenen deniz konulu panelden edinilen bilgiye göre, 2018'de Çin'de deniz ekonomisinin toplam üretim değeri %6,7 artışla 8,3 trilyon RMB'ye aştı ve ulusal ekonomik büyümeye katkı oranı yaklaşık %10'a ulaştı.

Çin Ulusal Deniz İdarei Başkanı Wang Hong, deniz ekonomi kalkınmasının sosyal istihdama geniş alan sağladığını kaydederek, 2018'de ülke çapında denizle ilgili iş sayısının 36,84 milyonu bulduğunu, kıyı eyaletlerde her 10 işten birinin denizle ilgili olduğunu hatırlattı.

Deniz ekonomisi alanında arz yönlü yapısal reformu ilerletmeye ve modern deniz ekonomik sistemini oluşturmaya devam edeceklerini dile getiren Wang Hong, balıkçılık ve gemi yapımı gibi geleneksel endüstrilerin dönüşümünü yürüterek, kıyı turizmi ve rekreasyonel balıkçılık gibi denizcilik hizmetlerini güçlendireceklerini ifade etti.

Wang Hong, bunun yanı sıra, deniz suyunun tuzdan arındırılması ve kapsamlı kullanılması, yenilenebilir enerji, deniz biyo-ilacı ve derin deniz petrolü ve gazı gibi gelişmekte olan denizcilik endüstrilerini geliştirmeyi hızlandıracaklarına dikkat çekti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor