Bo'ao Asya Forumu 2019 Konferansı'nın odağı açık dünya ekonomisi

2019-03-26 16:21:28

Ana teması “Ortak kader, Ortak Eylem ve Ortak Kalkınma” olarak belirlenen Boao Asya Forumu 2019 Konferansı, Çin'in güneyindeki ada eyaleti Hainan'ın Bo'ao kasabasında bugün başladı.

Bo'ao Asya Forumu Genel Sekreteri Li Baodong bugün yaptığı konuşmada, konferans çerçevesinde açık dünya ekonomisi dahil olmak üzere beş tema kapsamında toplantılar düzenleneceğini belirtti.

Li Baodong, açık dünya ekonomisi bölümünün, dünya ekonomisinin araştırılması ve küreselleşmede karşı karşıya gelinen meydan okumalara yönelik çözüm önerisi ileri sürmeyi amaçladığını belirtti.

Li forumda çok taraflılık, bölgesel işbirliği ve küresel yönetişime dair bölümlerin belirlendiğini ve bu bölümlerin çok taraflılık ile bölgesel işbirliğinde karşı karşıya gelinen meydan okumaların ele alınması ve küresel yönetişime dair mutabakatın güçlendirilmesi yönünde olumlu bir mesaj vermeyi amaçladığını ifade etti.

Öte yandan forumda inovasyon, yüksek kaliteli kalkınma, siyaset, diplomasi, güvenlik, eğitim ve sağlık gibi önemli bölümler de yer buldu.

Li Baodong ayrıca, dünya ekonomisi, çok taraflılık, bölgesel işbirliği, küresel yönetişim ve inovasyon olmak üzere beş tema çerçevesinde düzenlenecek 50'den fazla toplantı arasında dünya ekonomisine bakış, küresel yönetişimin geleceği, Kuşak ve Yol, Dünya Ticaret Örgütü'nde reform, serbest deney bölgesi ve serbest ticaret limanı gibi konuların uluslararası toplumun ilgisini çektiğini belirtti.

Konferansa, 60'dan fazla ülke ve bölgeden 2 bini aşkın temsilci katılıyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor