2. Uluslararası İthalat Fuarı Moskova'da tanıtıldı

2019-03-19 16:50:40 CRI

2. Uluslararası İthalat Fuarı Moskova'da tanıtıldı

Moskova'daki Uluslararası Ticaret Merkezi'nde dün 2. Çin Uluslararası İthalat Fuarı'yla (CIIE) ilgili tanıtım toplantısı düzenlendi.

Fuarın organizatörleri, fuara katılmak isteyenlerin 15 Mayıs'a kadar CIIE'nin resmi internet sitesi üzerinden kayıt yaptırabileceğini bildirdi.

Çin'in Moskova Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Li Jingyuan, toplantıda yaptığı açıklamada, CIIE'nin, Çin hükümetinin dışa açılmayı genişletme politikasının önemli bir parçası olduğunu, Kuşak ve Yol güzergâhındaki ülke ve bölgeler arasındaki ticari ilişkiler ile karşılıklı yatırımın pekiştirilmesini amaçladığını belirtti.

Çin Ulusal Kongre ve Sergi Merkezi (Shanghai) Müdürü Tang Guifa ise 5-10 Kasım günleri arasında Shanghai'da düzenlenecek 2. CIIE'nin büyüklük ve tema açılarından geçen senekiyle hemen hemen aynı olacağını söyledi.

İkinci CIIE'nin otomotiv, ileri teknolojili donanım üretimi-akıllı imalat, teknolojik yaşam, kaliteli yaşam, gıda-tarım ürünleri, tıbbi gereçler-ilaç ve hizmet ticareti olmak üzere 7 sergi alanına ayrılacağı da kaydedildi.

Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nın ilki geçen yıl 5-10 Mayıs günlerinde düzenlendi. Fuara 172 ülke ve bölgeden 3 bin 600'ün üzerinde şirket katıldı, toplam 57 milyar 800 milyon ABD Doları değerinde sözleşme imzalandı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor