CMG “İki Toplantı”yı entegre medya metotlarıyla aktarıyor

2019-03-12 12:04:31 CRI

Çin Medya Grubu (CMG), “İki Toplantı” ile ilgili yayınlarında entegre medya metotları kullanarak, oturumlarda kaydedilen gelişmeleri halka aktarıyor.

CMG, "İki Toplantı"nın yapıldığı Büyük Halk Toplantı Sarayı'nda Çin'in dört bir yanından gelen programları 5G ve 4K dev ekran teknolojileri ile gösteriyor.

Söz konusu dev ekranda, CMG tarafından Beijing, Shanghai, Guangzhou, Shenzhen ve Ha'arbin gibi kentlerden 5G teknolojisiyle aktarılan ve 4K ultra yüksek çözünürlük formatıyla hazırlanan programlar sunuluyor.

Programlarla, 5G ve 4K ultra yüksek çözünürlük teknolojileriyle program yapımındaki inovasyon kabiliyeti yansıtılıyor.

İki toplantı, CMG'ye bağlı CCTV, CNR ve CRI'nın çeşitli platform ve kanallarından ortaklaşa yayınlanıyor.

CMG, 28 Şubat'ta, 5G teknolojisi ile ulaştırılan birden çok 4K ultra yüksek çözünürlüklü görüntüyü birleştirerek yayınlanmayı başarmıştı. Söz konusu işlem için ilk olarak, 4K ultra yüksek çözünürlük formatına sahip görüntü sinyalleri, 5G teknolojisiyle CMG'nin "5G laboratuvarına" nakliye edildi. Görüntüler daha sonra, laboratuvarda Huawei'nin 5G teknolojili katlanabilir telefonu aracılığıyla ekranda gösterildi.

Böylece, CMG'nin yeni 5G platformunun, birçok kanaldan gelen 4K ultra yüksek çözünürlüklü sinyalleri ve çok çeşitli programları birleştirme ve yayınlama kabiliyetine sahip olduğu kanıtlanmış oldu.

CMG, China Telecom, China Mobile, China Unicom ve Huawei geçen yılın sonunda işbirliği yaparak, Çin'in ilk ulusal 5G yeni medya platformunu oluşturma ve 5G medya laboratuvarları kurma çalışmalarına başladı. CMG, “4K+5G+Yapay Zeka” teknolojileriyle etkili bir ulusal yeni medya platformu ve bir numaralı uluslararası yayın organı kurmayı hedefliyor.
Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor