Çin İtalya'nın Kuşak ve Yol inşasına katılımından memnun

2019-03-11 20:42:47

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcü Lu Kang, İtalya'nın Kuşak ve Yol'un inşasına katılmasını memnuniyetle karşıladıklarını kaydetti.

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte kısa süre önce yaptığı bir açıklamada, Kuşak ve Yol projesine katılımın İtalya için bir fırsat ve stratejik seçim olduğunu ifade ederek, Kuşak ve Yol'un bir zorlama olmadığını, diyalog anlamına geldiğini belirtmişti.

Lu Kang, bugün düzenlenen basın toplantısında, Çin ve İtalya arasındaki ilişkilerin iyi olduğunu ve son yıllarda iki ülkenin çeşitli alanlardaki somut işbirliğinde zengin kazançlar elde ettiğini hatırlatarak, bunların ekonomik kalkınmaya katkıda bulunduğunu ve ortak çıkara dayalı işbirliğinin iki tarafın stratejik seçimi olduğunu ifade etti.

Kuşak ve Yol inisiyatifinin ortaya konulmasından bu yana geçen 6 yılda uluslararası toplumdan destek aldığını dile getiren Lu Kang, bu işbirliği platformunun, katılımcıların kalkınma taleplerine de uygun olduğuna dikkat çekti.

Lu Kang ayrıca gelişmiş bir ekonomi olarak İtalya'nın Kuşak ve Yol girişimine aktif katılımının, iki ülkenin sanayi ve ticaret çevresine büyük fayda getireceğini söyledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor