ÇHSDK'nın yıllık toplantısında ekonomik yapılanma tartışıldı

2019-03-10 15:26:19 CRI

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı (ÇHSDK) 13. Ulusal Komitesi'nin İkinci Toplantısı kapsamında dün düzenlenen oturumda ekonomik yapılanma konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

ÇHSDK Üyesi Yang Weimin, şu anda Çin ekonomisinin istikrarı genel olarak koruduğunu, ancak bu süreçte değişim ve kaygıların da bulunduğunu ve aşağı yönlü baskıyla karşı karşıya kalındığını söyledi.

Buna rağmen Çin ekonomisinin uzun vadede iyiye gitme eğiliminin değişmediğine işaret eden Yang, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi'nin güçlü liderliği, piyasada yeniliklerin aralıksız yaratılması ve yüz milyonlarca vatandaşın ortak mücadelesi sayesinde günümüzdeki zorlukların üstesinden gelindiğini ve parlak bir geleceğe sahip olunduğunu ifade etti.

Oturumda herhangi bir partiye üyeliği bulunmayan heyetler adına konuşan ÇHSDK Üyesi Lin Yifu, dünyanın son 100 yılda büyük bir değişim geçirdiğine ve "krizler" ile "fırsatlar"ın bir arada olduğuna dikkat çekti.

Makul uygulamaların, Çin ulusunun ulvi kalkınması için büyük fırsatlar getireceğini kaydeden Lin, herkesin kendi işini iyi yapmasının, ana çelişkilerin tespit edilmesinin, reform çalışmalarında atılım noktalarını yakalamak ve Çin ekonomisinin yüksek kaliteli kalkınmasını hızlandırmanın en önemli görevler olduğunu belirtti.

Ulusal Sanayi ve Ticaret Federasyonu'nu temsilen konuşan ÇHSDK Üyesi Chen Zhilie ise ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping'in özel girişimcilerle katıldığı toplantıda “güven verici” bir konuşma yaptığını hatırlattı. Chen, özel girişimcilerin fırsatları iyi değerlendirerek işletmelerini daha güçlü ve daha iyi hale getirmesi ve daha geniş bir sahneye çıkarması gerektiğini dile getirdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor