“Yabancı Yatırım Yasası, Çin'in dışa açılma kararlılığını yansıtıyor”

2019-03-10 15:01:57

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi Üyesi ve Merchants Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Li Jianhong, Yabancı Yatırım Yasa Taslağı'nın meclise sunulmasının Çin'in dışa açılma kararlılığı ve özgüvenini yansıttığını belirtti.


Li Jianhong, dün Çin Medya Grubu'na verdiği demeçte, Çin ekonomisinin hızlı büyümeden yüksek kaliteli büyüme modeline geçiş döneminde olduğuna dikkat çekerek, bu nedenle Çin'in dışa açılmayı genişletmeyi sürdürmesi gerektiğinin altını çizdi.


Buna paralel olarak ticaret ve yatırım serbestisine desteğin güçlendirilmesi amacıyla Çin piyasasına yabancı sermaye girişinin artırılması gerektiğini ifade eden Li, hizmet sektöründe dışa açılmanın da genişletilmesi ve yabancı yatırımcıların haklarının yasalarla etkili şekilde korunması gerektiğini söyledi.


Dev bir piyasaya sahip olan Çin'in, yabancı iş adamlarının yatırım faaliyetlerini standart hale getirmesinin önemine işaret eden Çinli yetkili, bunun ülkenin kaliteli büyümesine yardımcı olacağını belirtti.


Li, Çinli işletmelerin Kuşak ve Yol güzergâhında yer alan ülkeler dâhil olmak üzere yabancı piyasalara aktif şekilde açılmaları gerektiğini dile getirdi.

    

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor