Huawei Siber Güvenlikte Şeffaflık Merkezi Brüksel'de açıldı

2019-03-06 15:25:06 CRI

Huawei Siber Güvenlikte Şeffaflık Merkezi dün Belçika'nın başkenti Brüksel'de açıldı. Bu merkez kanalıyla Huawei'nin kaynak koduna doğrudan erişim sağlanabilir.

Brüksel, Avrupa Birliği'nin başlıca kuruluşlarının bulunduğu şehir. Huawei şirketinden verilen bilgilere göre, Avrupa'ya odaklanan bu merkez, esas olarak üç fonksiyona sahip olacak:

-Huawei'nin stratejisi, arz zinciri, Ar-Ge çalışmaları, 5G, nesnelerin interneti ve bulut hizmeti dahil ürünler ve çözüm paketlerinin siber güvenlik uygulamaları tamamen gösterilecek.

- Huawei'in siber güvenlik stratejisi, siber güvenliği ve kişisel bilgilerin korunmasındaki uygulamaları kritik taraflarla paylaşılacak. İş çevresindeki işbirliği ortaklarıyla birlikte ilgili güvenlik standartlarının oluşumu incelenerek, siber güvenlik alanındaki teknolojik inovasyon hızlandırılacak.

-Huawei müşterilerine ürün güvenlik testi ve doğrulama platformu sağlanacak.

Huawei yönetim kurulu başkan yardımcısı Hu Houkun, merkezin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Huawei olarak, dijital dünyada siber güvenlik sorununa insanların gösterdiği ilgiyi iyi anladıklarını kaydetti. Hu, “Siber güvenlik sorununun çözülmesi, karşılıklı anlayışa bağlıdır. İşte bu nedenle siber güvenlikte şeffaflık merkezi kurduk” dedi.

Hu Houkun, Huawei'nin, bu merkez aracılığıyla endüstriyel değer zincirinde güvenliği yükselteceğini sözlerine ekledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor