Çin: Yabancı sermayeye daha adil iş ortamı sunacağız

2019-03-06 15:29:54

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu Başkan Yardımcısı Ning Jizhe, ‘dışa açılmaya dayalı kalkınma' kavramında ısrar edeceklerini ve yabancı sermaye için daha elverişli bir iş ortamı yaratacaklarını söyledi.

Ning Jizhe, 13. Çin Ulusal Halk Meclisi 2. Toplantısı kapsamında bugün gerçekleştirilen basın toplantısında, tarım, madencilik, imalat ve hizmet endüstrileri alanlarında daha açık tedbirler alarak daha çok sayıda alanda yabancı sermayeli girişimlerin faaliyet göstermesine izin vereceklerine dikkat çekti.

Geçen yıl pazara erişimin büyük ölçüde gevşetildiğini dile getiren Ning Jizhe, yabancı sermaye erişiminde negatif listeyi daha da azaltacaklarını ve Serbest Ticaret Bölgesi pilot uygulamaları temelinde dışa açılma boyutunu genişleteceklerini belirtti.

Ning Jizhe, bu yıl Çin'in Yabancı Sermaye Teşvik Kataloğunun yeni versiyonunu açıklayacağını ve yabancı sermayenin yatırım kapsamını genişleteceğini kaydetti.

Ning Jizhe, pazara girişte yerli ve yabancı sermaye standartlarının aynı olmasını sağlayacaklarını belirterek, devlet alımı, standart belirleme, endüstri politikası, teknoloji politikası, yeterlilik lisansları ve tescil gibi alanlarda yabancı işletmelere adil muamele sunacaklarına işaret etti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor