Çinli liderler farklı eyaletlerin oturumlarına katıldı

2019-03-06 10:59:17

ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri, Çin Cumhurbaşkanı ve Merkezi Askeri Komisyon Başkanı Xi Jinping, ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu'nun daimi üyelerinden Li Zhanshu, Wang Yang, Wang Huning, Zhao Leji ve Han Zheng, dün 13. Çin Ulusal Halk Meclisi 2. Toplantısı kapsamında gerçekleştirilen oturumlara katıldı.

Xi Jinping İç Moğolistan Özerk Bölgesi heyetiyle görüşmede, Çin ekonomisinin çevreye dost kaliteli büyüme standartlarına geçiş sürecinde, çevre koruma çalışmasını güçlendirmek ve kirlilikle mücadelede zafer kazanmanın iki önemli görev olduğunu söyledi. Xi Jinping, ülkenin kuzey sınırında yer alan ve ulusal ekosistem için büyük önem taşıyan İç Moğolistan bölgesinin stratejik kararlılığını koruyup ekolojik medeniyet inşasını ilerletmede başarı elde etmesinin önemine dikkat çekti.

Li Zhanshu, Jiangxi eyaleti delegelerinin oturumunda yaptığı açıklamada, Jiangxi ekonomisinin yüksek kalite standartlarını teşvik etmeye devam etmesi, yoksullukla mücadelede ilerleme kaydedilmesi, eyalette ekonomik ve sosyal gelişmenin sürdürülebilir ve sağlıklı şekilde geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Sichuan eyaletinden gelen delegelerin düzenlediği oturuma katılan Wang Yang, eyalette istikrarlı ilerleme ve yüksek kaliteli gelişme sağlanarak potansiyel talebin harekete geçirilmesi, inovasyon ve gelişme yeteneğinin artırılmasının önemine vurgu yaptı.

Wang Huning de Hebei eyaletinden gelen delegelerin toplantısında yaptığı açıklamada, yeni gelişme kavramlarının uygulaması, istikrarlı ilerleme ve yüksek kaliteli gelişmenin sağlanması ve arz yanlı reformun derinleştirilmesi için çalışılmasını istedi. Wang Huning, Beijing'in, komşuları Hebei ve Tianjin'le birlikte kalkındırılması, Xiong'an Yeni Bölgesi ve 2022 Kış Olimpiyat Oyunlarıyla ilgili de değerlendirmede bulundu.

Heilongjiang eyaletinden gelen delegelerin toplantısına katılan Zhao Leji ise, ülkenin kuzeydoğu bölgelerinin kapsamlı kalkınmaya devam ederek yolsuzlukla mücadeleyi sürdürmesi ve ÇKP içinde ‘politik ekolojiyi' tesis etmesi gerektiğini dile getirdi.

ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi Han Zheng de Shaanxi eyaleti delegelerinin toplantısında yaptığı açıklamada, bölge ekonomisinin sürdürülebilir ve sağlıklı gelişmesi, tarımda modernizasyon, kültürel yapının güçlendirilmesi, halkın yaşam koşullarının iyileştirmesi ve ÇKP'nin sıkı disiplinle yönetilmesi ilkesinde ısrar edilmesinin önemine vurgu yaptı. Han Zheng, Kuşak ve Yol inisiyatifi ve Batı Kesimin Kalkınması Stratejisi'yle eş güdüm sağlanması gerektiğini söyledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor