UNEP: Çin'in ekolojik medeniyet inşasında ilerleme büyük

2019-03-06 10:03:53

4. Dünya Çevre Konferansı bu ayın ortasında Kenya'da düzenlenecek.

Birleşmiş Millet Çevre Program (UNEP) Direktör Yardımcısı Joyce Msuya, Çin'in ekolojik medeniyet inşasında büyük ilerleme kaydedildiğini ve Çin Başbakanı Li Keqiang'ın dün sunduğu hükümet çalışma raporunda da ekolojik medeniyet inşasıyla ilgili gelecek planlarının geniş yer bulduğunu belirtti.

13. Çin Ulusal Halk Meclisi (ÇUHM) 2. Toplantısı'nın açılış töreni dün Beijing'de düzenlendi. Çin Başbakanı Li Keqiang, sunduğu hükümet çalışma raporunda, geçen bir yıl boyunca ülke çapında mavi gökyüzü, temiz su ve saf toprakları koruma savaşı verildiğini ifade etti.

Joyce Msuya, dün Çin Medya Grubu'na konuyla ilgili özel bir röportaj verdi. Joyce Msuya, Çin'in ekolojik medeniyet geleceğiyle ilgili bir plan saptandığını kaydederek, “Çin hükümeti kirlilikle mücadele ve yenilenebilir enerji gibi konuları derinlemesine yürütüyor. Bunu görmekten çok mutluyum.” sözlerini kullandı.

Joyce Msuya, gelecekte Çin'de çevre koruma çalışmalarına iyimser baktığını açıkladı. 2011-2014 yıllarında Beijing'de yaşadığını ve Çin hükümetinin PM2,5 meselesini çözerken nasıl öncü rol oynadığına tanıklık ettiğini dile getiren Joyce Msuya, büyük bir ülke olan Çin'in ekolojik çeşitliliğe sahip olduğuna ve bu konuda ciddi ilerleme kaydettiğine dikkat çekti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor