Hayati öneme sahip ilaçlar sağlık sigortasına eklenecek

2019-03-04 11:06:05

Çin Ulusal Tıbbi Hizmetler İdaresi Başkanı Hu Jinglin, Eylül ayında sağlık sigortasında katalog düzenlenme işlemi tamamlandıktan sonra, hayati öneme sahip daha fazla sayıda ilacın sağlık sigortası sistemine dahil edileceğini, tedavi sıkıntısı ve ilaç pahalılığı sorunlarının azaltılacağını söyledi.

Hu Jinglin, Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı 13. Ulusal Komitesi 2. Toplantısı kapsamında "Bakanlar Geçidi"nde yaptığı konuşmada, geçen yıl Çin Devlet Tıbbi Hizmetler İdaresi'nin kanser ilaçlarının sağlık sigortası sistemine dahil edilmesi için çalışmalar başlattığını, bunun sonucunda 17 kanser ilacının masrafları düşürülerek sağlık sigortası kapsamına dahil edildiğini ve ortalama düşüşün %56,7 olduğunu belirtti.

Bu yıl daha fazla hayati öneme sahip ilacın sağlık sigortası sistemine dahil edileceğini ifade eden Hu Jinglin, katalog yönetiminde reform yapılacağını ve sağlık sigortası kataloğunda periyodik düzenleme mekanizması kurulacağını söyledi. Kanser, nadir hastalık, kronik hastalık ve çocuk hastalıkları ilaçlarına dikkat çeken Hu, uzmanlar tarafından tespit edilen ve şartları karşılamayan ilaçların katalogdan çıkarılacağını, katalog düzenlenme çalışmasında sağlık sigortası fonunun kapasitesi ve klinik ihtiyaçların değerlendireceğini vurguladı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor