ÇHSDK'nın bu yılki misyonu belirlendi

2019-03-04 09:26:52

Çin'in en yüksek siyasi danışma organı konumundaki Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı (ÇHSDK) 13. Ulusal Komitesi 2. Toplantısı dün Beijing'de başladı.

Konferans Başkanı Wang Yang, ulusal komitenin daimi komitesi adına sunduğu çalışma raporunda, ÇHSDK'nın bu yılki misyonunu açıkladı.

Buna göre ÇHSDK, birlik ve demokrasi dahil iki ana temaya odaklanacak. Ülkede orta halli refah toplumu inşasını kapsamlı şekilde tamamlama, riskleri önleme, yoksulluğu azaltma savaşı ve kirlilikle savaş dahil ülkenin öncelikli çalışmaları üzerine siyasi danışma, demokratik denetim ve devlet işlerine katılma gibi işlevleri yerine getirecek; hükümete sunulan teklif ve öneriler ile ulusal birlik adına çalışmaların kalitesi artırılacak.

Konferans Başkanı Wang Yang, 2019'un Çin Halk Cumhuriyeti ve ÇHSDK'nın 70. yıldönümü olduğunu hatırlatarak, kutlama organizasyonlarına katkıda bulunacaklarını belirtti.

Alınan bir diğer habere göre, ÇHSDK 13. Ulusal Komitesi'nin 1. Toplantısı'ndan bu yana, üyeleri, komiteye bağlı özel komisyonlar ve birimler Ulusal Komite'ye 5360 önerge sundu, onaylanan 4567 önerge ilgili hükümet birimlerine iletildi. 20 Şubat'a kadar önergelerin %99,2'si çözüme bağlandı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor