CMG ile Guangdong arasında işbirliği anlaşması imzalandı

2019-03-03 11:53:13 CRI

Çin Medya Grubu (CMG) ile Guangdong Valiliği arasında stratejik işbirliğine dair çerçeve anlaşmasının imza töreni dün Beijing'de düzenlendi.

Törene ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi ve ÇKP Guangdong Komitesi Sekreteri Li Xi ile ÇKP Merkez Komitesi Tanıtım Bürosu Başkan Yardımcısı ve CMG Başkanı Shen Haixiong'nun yanı sıra, ÇKP Guangdong Komitesi Sekreter Yardımcısı ve Guangdong Valisi Ma Xingrui katıldı.

Anlaşma uyarınca, CMG, Guangdong eyaletinin merkez kenti Guangzhou'da “Guangdong-Hong Kong-Macao Büyük Körfez Merkezi” ve “Guangdong Merkezi”ni, aynı zamanda Shenzhen kentinde de “Büyük Körfez Bölgesi Basın Merkezi”ni kuracak.

İki taraf, film ve televizyon programlarının yapımı hakkında işbirliği mekanizması oluşturarak, 5G teknolojisine dayalı yeni medya ve 4K ultra yüksek çözünürlük (UHD) formatına sahip televizyon kanallarının açılması, UHD teknolojisinin geliştirilmesi ve UHD endüstrisinin dönüştürülmesi gibi konularda derinlemesine işbirliğini yapacak.

CMG Başkanı Shen Haixiong törende yaptığı konuşmada, CMG'nun 4K UHD, 5G ve yapay zeka teknolojilerine dayanarak kapsamlı bir multi-medya yapısı oluşturarak, büyük etkiye sahip, dünya standartlarında birinci sınıf bir medya grubu inşa etmeyi hedeflediğini söyledi.

Shen, CMG'nun ayrıca Guangdong'un coğrafya, personel, kaynak ile yüksek bilim ve teknoloji avantajlarına dayanarak, iki taraf arasındaki stratejik işbirliğini derinleştirip, Büyük Körfez Bölgesi'nin inşasına destek vereceğini ifade etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor