CRI Online'dan Kuşak ve Yol temalı fotoğraf yarışması

2019-02-28 15:39:22 CRI

CRI Online'dan Kuşak ve Yol temalı fotoğraf yarışması

CRI (Çin Uluslararası Radyosu) Online tarafından düzenlenen “Yolum Seninle” adlı Kuşak ve Yol temalı fotoğraf yarışması 28 Şubat'ta resmen başlıyor.

CRI Online, çok dilli yeni medya platformları, yurtiçi ve yurtdışı sosyal medya hesapları ve yabancı işbirliği platformları aracılığıyla dünya çapındaki internet kullanıcılarından fotoğraflar topluyor.

Söz konusu etkinlikle “Kuşak ve Yol” inşasının neticelerini ve inisiyatifin getirdiği yenilikleri yansıtmak, barışçı işbirliği, açıklık, kapsayıcılık, birbirinden öğrenme, karşılıklı yarar ve kazan-kazan ilkeleri temelindeki İpek Yolu ruhunu göstermek amaçlanıyor. Bunun yanı sıra Çin halkı ile “Kuşak ve Yol” güzergâhındaki ülkelerin vatandaşları arasındaki dostluk ilişkilerini, kültürel değişimi ve samimiyeti kaydetmek ve ilgili ülkelerin örf ve adetlerini sergilemek hedefleniyor.

Yarışma, 28 Şubat-10 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 28 Mart'a kadar toplanan fotoğraflar, 29 Mart-9 Nisan günlerinde oy verilmek üzere internette yayınlanacak ve daha sonra da uzmanlarca incelenecek. Ödüle layık görülen fotoğraflar 10 Nisan'da resmen açıklanacak.

Yarışmaya katılacaklar için herhangi bir ülke sınırı bulunmuyor. Dünyanın her yerinden internet kullanıcıları, eserlerini withyou2019@qq.com e-posta adresine gönderebilir veya sosyal medya platformları üzerinden @organizer etiketiyle yayınlayabilir. Yarışma hakkında ayrıntılı bilgilere www.cri.cn/withyou adresinden ulaşılabiliyor.

Parmak uçlarıyla kaydedilen karelerde farklı milletlerin birbirini tanıma hikâyeleriyle Kuşak ve Yol ülkelerinin ortak kalkınma yolculuğu anlatılacak. Objektiflerinizin tanıklık ettikleri, 21. yüzyılda insanoğlunun dostane temaslarının tarihi olacak!

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor