Çin: Küresel telekomünikasyon sektöründe adalet korunmalı

2019-02-27 11:45:14 CRI

Çin: Küresel telekomünikasyon sektöründe adalet korunmalı

Çinli temsilci, dünya ülkelerinin telekomünikasyon şirketlerinin adil ve şeffaf gelişme ortamını korumak için ortaklaşa çaba harcamaları gerektiğini dile getirdi.

Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı Başmühendisi Zhang Feng, dün Barselona'da düzenlenen 2019 Dünya Mobil İletişim Konferansı'nda yaptığı konuşmada, küresel telekomünikasyon sektörünün piyasa kuralları doğrultusunda sürdürülebilir ve sağlıklı gelişmesinin ve iyi rekabet ortamının korunması gerektiğini söyledi.

Ekonominin küreselleştiği çağımızda 5G teknolojisinin endüstriyel ekoloji sistemiyle sıkı sıkıya bağlı olduğunu kaydeden Zhang, elverişli ve kapsamlı bir 5G endüstriyel zincirinin piyasada tam rekabeti ilerleteceğini belirtti.

Zhang, siber güvenliğin ve abonelerin kişisel bilgilerinin gizliliğinin korunmasının, 5G endüstrisinin gelişmesinin temeli olduğunu, bu nedenle dünya ülkelerinin güvenli bir 5G ağının kurulması için ortak çaba harcamaları gerektiğini ifade etti.

Çin'in Dünya Ticaret Örgütü'ne verdiği taahhütleri yerine getirdiğine dikkat çeken Zhang, bu bağlamda telekomünikasyon teknolojileri alanında uluslararası işbirliğini güçlendirerek, mobil iletişim endüstrisinin sağlıklı gelişmesine hız verdiklerini söyledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor